10 Енергетичних гігантів створюють Блокчейновую Ініціативу Ефіріума

Десять енергетичних компаній об'єднують зусилля для застосування блокчейна в енергетичному секторі. Це Royal Dutch Shell, Centrica, Tokyo Electric Power Co (Tepco), Elia, Engie, SP Group, Statoil ASA, Stedin, TWL (Technical Works Ludwigshafen AG) і Sempra Energy.

Вони приєдналися до Фонду енергомережі (ФЕ - Energy Web Foundation), заснованого Інститутом Рокі Маунтін (ІРМ - Rocky Mountain Institute) - незалежної некомерційної організацією, що займається розробкою способів ефективного використання ресурсів, і Grid Singularity, блокчейновой компанією, що спеціалізується на додатках для енергетичного сектора.

Grid Singularity заснована Гевіном Вудом (Gavin Wood) і Юттою Штайнер (Jutta Steiner) - топ-менеджерами компанії Parity (Ethcore), розробника одного з основних клієнтів Ефіріума, і характеризує себе як "творець інтегрованих блокчейн -рішень для розподілених ринків енергії, на основі Ефіріума і технологій Parity ".

Відповідно до прес-релізу: Grid Singularity лідирує в розробці інфраструктури блокчейна з відкритим вихідним кодом, орієнтованого на енергетику, для ФЕ і його учасників. Grid Singularity, в партнерстві з Parity Technologies, володіє самою просунутою технологією, здатної подолати обмеження швидкості і вартості транзакцій, що накладаються існуючими блокчейнамі, а також розробляє спеціальні функції, необхідні додатків для енергетики.

Евальд Хессе (Ewald Hesse), топ-менеджер Grid Singularity, і віце-президент ФЕ, каже, що нинішня тестова мережа Ефіріума, Kovan, має пропускною спроможністю 1000 транзакцій в секунду, а впровадження каналів станів Raiden уможливить масштабування до 1 мільйона транзакцій в секунду.

Проект вже отримав фінансування в розмірі 2. 5 мільйона доларів, однак, деталі майбутнього блокчейна поки не розкриваються, хоча з огляду на, що розробками займаються фахівці з Ефіріуму, можна припустити, що робочий протокол буде одним з клонів Ефіріума.

Мета проекту - повернення відновлюваної енергії в енергомережі, що вимагає не тільки високої автоматизації розподілу, а й інтеграцію цих автоматизованих процесів з оптовими ринками енергії.

Ерве Туаті (Hervé Touati), керуючий директор ІРМ і президент ФЕ, каже:

Блокчейн буде не єдиним будівельним блоком енергомережі 21 століття, але з великою ймовірністю, її ключовим блоком. До того ж, він практично безкоштовно забезпечує найвищий рівень кібербезпеки, а це одна з основних проблем розподілених енергомереж.

Комплексні системи енергомереж вимагають постійного моніторингу попиту та пропозиції, щоб своєчасно реагувати на виникаючі дисбаланси, і в разі потреби, підключати або відключати додаткові енергоресурси. Це означає, що гігантська мережа приладів-споживачів буде управлятися технологією блокчейна. У прес-релізі, зокрема, сказано:

Технологія блокчейна дозволить мільйонам пристроїв (системи опалення, вентиляції та кондиціонування, водонагрівачі, електромобілі, сонячні батареї), проводити транзакції між собою в процесі розподілу, і одночасно дасть можливість мережевим операторам інтегрувати ще більше джерел відновлюваної енергії по всі нижчою ціною.

Енергетика - не перше, що спадає на думку при згадці блокчейна, проте вже зараз є цілий ряд енергетичних проектів на основі блокчейна - наприклад, пілотний проект розумної енергомережі на основі Ефіріума, розроблений під егідою Siemens.